hír
23. alkalommal rendezik meg a Berlini Filmfesztivál tehetséggondozó programját, idén öt magyar filmes, Breier Ádám rendező, Domokos Balázs operatőr,…
továbbmagazin
Az ünnepi héten szokásunkhoz híven ismét számba vesszük, mely színésznők és színészek alakításai voltak ránk idén a legnagyobb hatással. 2024 nekünk…
továbbhír
December 4-én adják át a közönség által odaítélt Arany Medál-díjat: az életműdíjat elnyerő Szakonyi Károly író mellett az elismerést Szimler Bálint…
továbbmagazin
Fiatal tanárnőként szembesül a magyar oktatási rendszer elkeserítő realitásaival Szimler Bálint Fekete pont című filmjében, alakításáért elnyerte a…
továbbhír
Öt fiatal művésznek ítélték oda az idén a Junior Prima Díjat színház-, film- és táncművészet kategóriában. Mészöly Anna, a Fekete pont főszereplője…
továbbhír
A Locarnói Nemzetközi Filmfesztivál első és második filmeket felvonultató szekciójában mutatkozott be Szimler Bálint első nagyjátékfilmje, a Fekete…
továbbhír
A FOMO alkotócsapata és Hartung Attila rendező leforgatta második nagyjátékfilmjét, A pokol élővilágát a ráckeresztúri Pázmándy-Brauch kastélyban.…
továbbmagazin
Mozikban Kerékgyártó Yvonne második nagyjátékfilmje, melyben tíz év után újra találkozik a gimis banda egyikük esküvőjén, ahol feltörnek az emlékek…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié